vriend van eet!verleden

word vriend van eet!verleden

eet!verleden is een bijzondere organisatie die opereert op het snijvlak van erfgoed en commercie, en met geschiedenis haar eigen broek op wil houden. Er is in Nederland nog relatief weinig onderzoek gedaan naar culinaire geschiedenis, terwijl het thema dat zo verdient. Vergeten ingrediënten, oude rassen, verrassende recepten, bijzondere achtergrondverhalen en oude kooktechnieken zijn bovendien een inspiratiebron voor de keuken van nu. Met eet!verleden draag ik bij aan culinair historisch onderzoek en probeer dat op diverse aantrekkelijke manieren onder de aandacht te brengen bij een breed publiek. Als vriend maak je onder andere de schatkamer van eet!verleden mogelijk.

word ook vriend
Noten-koolrolletjes

vriendenrecept maart: notenrolletjes

Vrienden van eet!verleden ontvangen maandelijks een historisch recept met historische achtergrondinformatie en een stukje culinaire kunsthistorie.

dat wil ik ook

Missie mogelijk maken

De resultaten bied ik deels gratis aan, zoals in de schatkamer van eet!verleden en in de vorm van gratis online cursussen. En deels via aantrekkelijke betaalde producten, zoals onder andere mijn historische online kookcursussen, kookboeken, lezingen, fysieke kookcursussen en kookreizen. Deze missie vergt een grote investering in tijd en een aardige kosteninvestering die zich bij lange na niet terug verdienen, ondanks mijn succesvolle onderneming. En dat hoeft ook niet. Dat hoort bij een missie als deze. Maar het heeft helaas wel beperkingen in tijd en kosten. Gedreven als altijd en vol passie voor culinaire geschiedenis heb ik dan ook deze eet!verleden-vriendschap opgezet, om hier meer ruimte in te creeëren.

Onderzoek depot RCE

EXCLUSIEF VOOR VRIENDEN: KOOKCURSUS NEDERLANDSE KEUKEN

Speciaal voor eet!verleden-vrienden ontwikkelde ik de historische kookcursus De geschiedenis van de Nederlandse keuken. Alle vrienden ontvangen de cursus gratis in hun pakket. In deze cursus maak je kennis met de geschiedenis van de Nederlandse keuken en de ontwikkelingen die deze doormaakte van prehistorie tot circa 1900.

bekijk de cursus
Het vrolijke huisgezin, Jan Havicksz. Steen, 1668

eet!verleden-vriendschap

Als vriend van eet!verleden ondersteun je mijn onderzoek en experimenten waarmee ik nieuwe recepten en artikelen kan ontwikkelen, activiteiten kan organiseren en kennis over culinaire geschiedenis kan vergroten. Dit maak ik toegankelijk voor iedereen via de website (bekijk de schatkamer maar eens), sociale mediakanalen, projecten, activiteiten en via samenwerkingsverbanden met derden. In ruil voor jouw steun ontvang je een pakket met aantrekkelijke culinair historische producten.

bekijk de drie vriendenpakketten
Vrolijk gezelschap in de buitenlucht, Gesina ter Borch (1658)

ambassadeur

Ik hoop te bereiken dat eet!verleden-vrienden kennis over en enthousiasme voor culinaire geschiedenis gaan delen met anderen, zodat we samen nóg meer mensen bereiken met heerlijke historische recepten en bijzondere verhalen. Als vriend van eet!verleden hoop ik dus dat je tevens ambassadeur voor culinaire geschiedenis zult zijn.

word ook vriend

Nieuw in 2025: Adventskalender

In december 2025 ontvangen de Beste Vrienden van eet!verleden een Adventskalender in hun pakket. Op eet!verleden Academie wordt 24 dagen lang iedere dag een luik geopend met een stuk culinaire historie. Historische feestrecepten, artikelen, culinaire kunst en video’s zorgen niet alleen voor een stuk verdieping, maar ook voor veel kookplezier en input voor mooie verhalen om te delen aan tafel.

Dennegebak, Gefrituurde kerstboompjes

drie vriendschapspakketten

Ik heb drie vriendschappen samengesteld waarmee je eet!verleden kunt steunen en maandelijks een nieuw en exclusief historisch recept ontvangt, plus jaarlijks een aantal mooie giften, afhankelijk van het pakket.

De looptijd van een eet!verleden-vriendschap is één jaar, vanaf de datum dat je je aanmeldt als vriend. Daarna wordt de vriendschap telkens automatisch met een jaar verlengd. Opzeggen kan heel gemakkelijk door een mail te sturen naar manon@eetverleden.nl.

Hieronder zie je de inhoud van de VRIENDSCHAPSPAKKETTEN IN 2025 en wanneer nieuwe producten beschikbaar komen voor vrienden.

Vriend

  • Iedere maand een uniek historisch recept in je mailbox
  • Digitaal receptenboek met alle maandrecepten (december)
  • Een digitaal historisch kookboek (verschijnt in het voorjaar)
  • Digitale minicursussen op                 eet!verleden Academie
  • Kookcursus Geschiedenis van de Nederlandse keuken op eet!verleden Academie

Kosten: € 25 per jaar

word vriend!

Goede Vriend

  • Iedere maand een uniek historisch recept in je mailbox
  • Digitaal receptenboek met alle maandrecepten (december)
  • Een digitaal historisch kookboek (verschijnt in het voorjaar)
  • Digitale minicursussen op                 eet!verleden Academie
  • Kookcursus Geschiedenis van de Nederlandse keuken op eet!verleden Academie
  • Online kookcollege Gouden Eeuw (verschijnt in de zomer)
  • Een historisch kookboek (papier) (verschijnt in het najaar)
  • 10% korting op fysieke activiteiten georganiseerd door eet!verleden
  • 15% korting op al het online cursusmateriaal van eet!verleden

Kosten: € 50 per jaar

word goede vriend!

Beste Vriend

  • Iedere maand een uniek historisch recept in je mailbox
  • Digitaal receptenboek met alle maandrecepten (december)
  • Een digitaal historisch kookboek (verschijnt in het voorjaar)
  • Digitale minicursussen op                 eet!verleden Academie
  • Kookcursus Geschiedenis van de Nederlandse keuken op eet!verleden Academie
  • Online kookcollege Gouden Eeuw (verschijnt in de zomer)
  • Een historisch kookboek (papier) (verschijnt in het najaar)
  • 10% korting op fysieke activiteiten georganiseerd door eet!verleden
  • 25% korting op al het online cursusmateriaal van eet!verleden
  • Adventskalender met 24 dagen lang culinaire historie op eet!verleden Academie (december)
  • Toegang tot exclusieve receptenbank met ruim 60 historische recepten (wordt continu aangevuld)
  • Uitnodiging voor een EXCLUSIEVE ONTVANGST met activiteit en historische proeverij (in het najaar)

Kosten: € 100 per jaar

word beste vriend!
Middeleeuws-Toscaans-Kookboek

receptenbank

Beste Vrienden van eet!verleden hebben gratis toegang tot een exclusieve Historische Receptenbank met op dit moment ruim 60 recepten. De receptenverzameling wordt continu aangevuld met nieuwe recepten.

word Beste vriend
In de krozenboomgaard met onze oogst

Donatie

Waardeer je mijn werk en wil je graag een steentje bijdragen, maar heb je geen behoefte aan een vriendenpakket? Dan is er ook een mogelijkheid om een donatie te doen.

De recepten, artikelen, kookvideo’s en een aantal kookcolleges op deze website en op eet!verleden Academie bied ik je allemaal gratis aan. Hiervoor investeer ik veel tijd in onderzoek en experimenten. Ik speur naar historische recepten en probeer deze weer tot leven te wekken, zoek in binnen- en buitenland naar culinair erfgoed om dit op de kaart te zetten en ga aan de lopende band samenwerkingen aan met deskundigen, producenten en andere gepassioneerde makers om de kennis over culinaire geschiedenis te vergroten. Daarnaast deel ik mijn kennis door vrijwillige inzet in allerlei projecten en door de eindeloze stroom mails te beantwoorden die dagelijks in mijn mailbox ploft.

Waardeer je mijn werk en wil je in de toekomst meer over culinaire geschiedenis ontdekken? Met een donatie help je me om mijn onderzoek en vrijwillige projecten te kunnen blijven doen.

Heel veel dank!